Місячник шкільної бібліотеки

Хід місячника шкільної бібліотеки «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».
Відповідно до рекомендацій, підготовлених Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з Державною науково-педагогічною бібліотекою України ім. В.О. Сухомлинського завідувачем шкільною бібліотекою Соловйовою Т.В. було складено план заходів проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. Основною метою місячника стало ознайомлення та спонукання молоді до читання творів сучасних українських авторів.

    Відповідно до плану було проведено наступні заходи:

  • На сайті школи створено інформаційну сторінку в підтримку місячника, подано рекомендації щодо прочитання творів нових українських авторів.
  • Оголошення про початок тижня пройшло у незвичній формі, такій як раптівка «Поезія вчасна завжди». Учні під час уроку, заздалегіть не попереджаючи про задум, читали вірші сучасних українських авторів. Таким чином молодь ознайомилась зі творами Юрія Іздрика, Сергія Жадана, Ліни Костенко, Івана Малковича, Івана Андрусяка, Юрія Андруховича та ін.
  • Протягом жовтня у школі тривав проект «Нова українська школа = нова українська література» в якому взяли участь 5-Б, 5-В, 6-Б, 7-А, 7-Б, 7-Г, 8-Б, 9-А, 9-В, 11-А, 11-Б класи. Захід був направлений на поповнення фонду шкільної бібліотеки книгами сучасних українських авторів та створенням бази їх персоналій.
  • Для здобувачів освіти початкових класів було проведено екскурсію шкільною бібліотекою, де діти ознайомилися з правилами поводження та користування читальнею.
  • Серед найменш активних відвідувачів бібліотеки була проведена гра «Бібліотекар на час», що сприяло активізації інтересу дітей до читання.
  • П’ятикласники прослухали лекції бібліотекара про історію винекнення книги, її видозмінення та роль у сучасному інформаційному просторі.
  • На закінчення місячника Соловйовою Т.В. організована виставка придбаних книжок «Книжкова алея» та «Сушка» – візуалізація творчих робіт учнів «Приеємно познайомитися» – нові обличчя в українській літературі.