Мої права
Зупинимо булінг разом
Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладах освіти
Учасники освітнього процесу подають заяву керівництву закладу освіти або його засновнику про випадки булінгу по відношенню до дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.
Керівник закладу освіти або його засновник розглядає заяву в день її подання та видає рішення про проведення розслідування.
Проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб від яких отримали інформацію.
Керівник закладу освіти для прийняття рішення за результатами розслідування створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) та скликає засідання. До складу комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші зацікавлені особи для прийняття рішення за результатами розслідування та виконання відповідних заходів реагування.
Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.
Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
Потерпілий чи його/її представник, також, можуть звернутися відразу до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Служб у справах дітей з повідомленням про випадок булінгу (цькування).
У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він чи його/її представник можуть одразу звернутись до органів Національної поліції України
Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)
1. Після проведення розслідування та засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) відповідно до заяви про випадок булінгу (цькування) здобувача освіти, його батьків, законних представників, інших осіб, у разі, якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт – керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
2. У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.
3. За будь-якого рішення комісії керівник закладу забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» передбачені штрафи за булінг (цькування):
Штраф за булінг становить від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 850 до 1700 гривень або від 20 до 40 годин громадських робіт.
Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф – від 100 до 200 мінімумів (1700 – 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 відсотків заробітку.
.
Як протистояти домашньому насильству?
Буклет “БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ” можна завантажити за посиланням .
Безоплатна правова допомога
Адреси: 54056, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61
(зупинка громадського транспорту “12-та Поздовжня”)
(0512) 44-54-60, 0800213103
54020, м. Миколаїв, вул. Образцова, 4А/2
(0512) 472090, (073) 404 68 82; (099) 607 07 87.
щоденно, з 8:00 – до 17:00 години
м. Миколаїв, вул. Янтарна, 72
вівторок, середа, п’ятниця – з 08:00 – 17:00