Педагогічні читання, семінари, засідання

Педагогічні читання «Творче впровадження спадщини В.О. Сухомлинського в сучасний освітній простір школи»
Будьте самі шукачами, дослідниками.
Якщо не буде вогника у вас,
вам ніколи не запалити його в інших…
В.О.Сухомлинський

28 вересня вся країна відзначає День народження Василя Олександровича Сухомлинського. Саме в цей день у закладі були проведені педагогічні читання «Творче впровадження спадщини В.О. Сухомлинського в сучасний освітній простір школи».
Під час даного заходу педагоги школи ділилися досвідом щодо творчого використання в Новій українській школі ідей великого педагога-гуманіста, ознайомилися з багатогранністю таланту, педагогічною спадщиною та філософією В.О. Сухомлинського.
Із вітальним словом до учасників педагогічних читань звернулася директор школи Звоник Віра Іванівна. Заступник директора з навчально-виховної роботи Цимбал Олена Миколаївна наголосила на тому, що великий педагог вважав, що сердечність, як особлива морально-духовна якість педагога, має бути обов’язковою рисою; закликала так організувати освітній процес, щоб почуття чуйності, піклування, радості торкнулися кожної дитини.
Про книгу як важливе джерело знань та засіб розумового виховання учнів доповіла завідувач шкільної бібліотеки Соловйова Тетяна Володимирівна. Ще Сухомлинський звернув увагу, що потік інформації несе певну загрозу. Знання, що отримує дитина з екрану, не являється поштовхом до пізнання. На думку педагога, розум і душа дитини мають працювати у діалозі з книгою.
Про необхідність впровадження педагогічної спадщини Василя Сухомлинського у роботі з учнями молодшої школи через систему творчих уроків та позакласних заходів повідомила вчитель початкових класів Гончарова Тетяна Василівна. Педагог наголосила про доцільність використання позитивних педагогічних засобів і методів, а саме: поваги, заохочення, зосередження на позитивному.
Вихованню громадянина-патріота в системі ціннісних орієнтацій науково-педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського приділила увагу вчитель історії Морозюк Валентина Валентинівна.
Здоров’я підростаючого покоління є невід’ємною складовою загальнолюдських цінностей держави. Педагогічна система В.О. Сухомлинського розкриває максимум можливостей для формування та збереження здоров’я школярів. Про реалізацію ідей В.О.Сухомлинського щодо захисту життя дітей, збереження і зміцнення їх здоров’я, фізичне виховання і розвиток розповіла вчитель фізичної культури Гапонова Надія Павлівна.
Атмосфера педагогічних читань засвідчила про загальний інтерес присутніх до питань, що обговорювалися, творчу підготовку доповідей (електроні презентації, фотоілюстрації, власні творчі наробки).
Педагогічні читання викликали жвавий інтерес та активне обговорення серед педагогів із даної теми. Присутні дійшли до висновку: Василь Олександрович Сухомлинський – Учитель не минулого, а майбутнього. З його ідей черпаємо потенціал для навчання й виховання та величезну наснагу до педагогічної творчості. Адже покликання Учителя – творити людину.