Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»

Дуже корисна та цікава була Ранкова зустріч “Шкідливі звички заважають усім”, проведена 15.04 присвячена Всесвітньому Дню Здоров’я, яка була проведена в рамках екологічного місячника. Учні 6-В класу поглибили знання про шкідливі та корисні звички та їх вплив на здоров’я, виховували почуття відповідальності за збереження свого здоров’я, формували бажання вести здоровий спосіб життя та бережливе ставлення до свого здоров`я

Згідно з календарем про ментальне здоров’я, 4 березня, було проведено цікаву ранкову зустріч у 6-В класі “Таємниці природи”. Урок сприяв розширенню знань про різноманітність природи та як все, що нас оточує впливає на наше ментальне здоров’я. Разом з учнями відгадували загадки про флору та фауну, грали в ігри “Пізнайте мене”, “Що росте у лісовому домі?”, також повторювали правила поведінки у природі, виховували бережливе ставлення до природи, рослин і тварин. Зазирнули у світ довкілля, щоб ще більше оберігати його.

Дуже цікава була ранкова зустріч “Здорове харчування. Яке воно?, проведена 12.02 згідно з календарем “Ментальне здоров’я” у 6-В класі. Діти відкрили для себе розуміння, на скільки здорове харчування важливе для здоров’я людини, отримали інформацію про корисні та шкідливі продукти, грали у гру “Шкідливе і корисне”, також дізналися, з чого повинна складатися тарілка здорового харчування на добу, вважаю що урок був цікавим та корисним.


У складні моменти, особливо коли батьки не можуть бути поруч, дитині може допомогти Символ сили,а саме м’якенький талісман спокою і рівноваги. Торкаючись свого оберега, дитина відчуває тепло й затишок, а отже, безпеку.
Тож учні 3-тіх класів нашого ліцею 31.01 вирішили познайомити один одного зі своїми Сиволами сили,розповісти про їх особливості і уподобання,а головне,впевнелись вкотре,що всі діти мають свій талісман,свій Символ сили,що допомагає завжди,коли це так необхідно.

Ментальне здоров’я — це відчуття спокою, щастя та рівноваги. Воно є невід’ємною частиною щасливого життя. А йога допомагає дитині розвивати та зміцнювати м’язи, зберігати здорові суглоби та кістки, покращує концентрацію.
Йога дуже відрізняється від інших видів спорту тим, що її позитивні властивості поширюються не тільки на фізичну форму, але й на ментальне здоров’я кожного учня. Рухи йоги в поєднанні з певним ритмом дихання залучають усі системи організму дитини. Учні 5х,6х та 7х класів разом з вчителем Надією Павлівною розвивали своє ментальне здоров’я на уроках фізичної культури під час вправ на йогу.

Дуже цікаво пройшла ранкова зустріч з елементами гри в 6-В класі «Ментальне здоров’я: як не «розсипатись» під час війни». Напочатку уроку разом з дітьми виконали вправу «Емоційна розминка», щоб позитивно налаштувати себе на сприйняття матеріалу. Діти ознайомились із поняттям «ментальне здоров’я», його ознаками та чинниками, говорили про дбайливе ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих, виконали веселі та активні вправи, які допомогають впоратися зі страхом, тривогою, заспокоїтися, почуватися впевненіше. Зустріч пройшла дуже активно та позитивно, діти були задоволені


Ментальне здоров’я є важливою складовою психофізичного розвитку здобувачів освіти, що поєднує здоровий дух, гарне фізичне самопочуття та психіку людини із соціальним складником.
З метою підвищення рівня обізнаності щодо проблем психічного здоров’я вчителі 3 класів Миколаївського ліцею №28 систематично проводять «психологічні хвилинки», що допомагають здобувачам освіти впоратися зі стресом та його наслідками, емоційно налаштуватися на урок, на плідну роботу, сприятимуть атмосфері емоційного відновлення, почуттю безпеки та психоемоційного комфорту.


Перший урок «Ти як? Повертаємося до навчання_01.09.2023»