Новини бібліотека

Заходи проведенні бібліотекою ЗОШ №28
до відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського.
  • Оформлено тематичну виставку «Перший Президент Центральної Ради УНР»
  • Проведено історичні читання «10 фактів з біографії Михайла Грушевського» . Учні 8-В класу підготували змістовні повідомлення про біографію видатного історика, громадського та політичного діяча Михайла Сергійовича Грушевського.

До Дня народження Михайла Грушевського. 10 фактів
«Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек»
«Виховуємо громадянина – патріота України»

“ Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього ”

Бібліографічний огляд літератури національно-патріотичного спрямування.

Відомий філософ доби Відродження сказав: «Рослина без коріння всихає, людина без минулого не живе».
Для народу його історія – це не просто минуле, це його душа. Освічена людина завжди розуміє, що без минулого немає сучасного, без традиційного немає нового, без колишнього немає теперішнього. Ми самі маємо осмислити нашу природу й історію, прислухатися до голосу крові й зрозуміти, що ми є часткою великого і гордого народу, що нам є чим пишатися, що ми заслуговуємо на повагу до себе. Ми творці свого життя та свого майбутнього.
Цей огляд літератури сформовано з видань, які можуть пояснити, чому українці так шанують свою землю, а працю на ній називають священною; чому вінок і писанка мають таке глибоке символічне значення для нашої культури та багато інших цікавих речей. Тож зверніться до поданої літератури, бо той, хто не знає національної історії, традицій, звичаїв ніколи не зможе зрозуміти свого народу й діяти на його благо.

Презентація

«Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек»
На початку тижня шкільне самоврядування провело урочисту радіо лінійку «Книга – джерело знань», на якій було оголошено про заходи, які відбудуться протягом тижня.

Діти поринули у вирій фантазій, пригод, пізнання. Кожного дня школярі мали змогу проявити свої читацькі таланти, взяти активну участь в житті шкільної бібліотеки.

Задля заохочення до читання, та привернення уваги інших читачів, бібліотекар проаналізувала читацькі формуляри, визначила найкращих читачів школи та провела з їх участю флеш-моб у бібліотеці «Читання найкраще навчання». Родзинкою заходу було те, що фото кращих читачів вже до кінця дня були роздруковані і розміщенні на кожному поверсі школи, що визвало неабияку гордість малечі, за свої успіхи в читанні.

Бібліотечним активом школи , ученицями 7-А класу Жовтоножко В., Шумковою Д., Драгоміровою К. та Бабаєвою Є. на чолі з бібліотекарем Соловйовою Т.В. проведено рейди перевірки стану збереження підручників.

Перевіркою встановлено, що учні доглядають підручники і вони знаходяться в належному стані. Учителі та бібліотекар провели бесіди про важливість збереження книг.

В ході рейдів виявлено учнів, які недбайливо поводяться із книгою. Школярі вчасно не підклеюють підручники, допускають помітки на сторінках, своєчасно не змінили зношенні обгортки на книгах, вкладають в книги зошити та ручки.

Зауваження отримали такі учні:
  • Казани Д., Водян Н., Мальченко А., Ткачов О., Хортів К., Мащенко Р., Адамов Д. – 5-А клас;
  • Нерубальщук О., Данілов М., Сарабун А., Авраменко О., Малярчук Д., Гончаренко Р. – 5- Б клас;
  • Молчанов А, Карнюшина С., Бароне А., Лемешко А., Резніченко М., Овсянюк О., Тесленко В., Корольов Р., Барановський О., Матвєєвський В., Кагелєв Б. – 5-В клас;
  • Курошу В., Барладим М., Черних Ю., Ткаченко С., Отінко Є., – 6-А клас;
  • Галатюк В., Мельничук Р., Запривода М., Столовська О., Савчук В., Зарубін Є. – 6 –Б клас;
  • Коржовий М., Дяченко В., Усова В. – 6 –В клас
  • Єпіфанов М. – 8-А клас.

Під час акції в бібліотеці діяла «Книжкова лікарня», де учні мали змогу відремонтувати свої книги.
Найкраще зберегли підручники: Леженкіна К. (5-А), Попков Є. (5-Б), Булаков Н. (6-А), Ільїна І. (6-Б).

Для наймолодших учнів нашої школи, які вже досить добре навчилися читати, колектив аматорів 8-А та 6-А класу, у складі Гончар Анастасії, Дорош Анни, Пастушенко Світлани, Рудик Олександри, Курошу Валентина, провели посвяту в читачі «Книжкове царство-мудре государство». Це була яскрава вистава, розповідаюча малечі про користь читання. Бібліотекар Соловйова Т.В. ознайомила юних читачів з правилами користування бібліотекою.

В рамках «Тижня дитячої та юнацької книги» і в підтримку «Року письменників Миколаївщини», учні 8-Б класу зустрілись з письменником Євгеном Воробйоевим. Аби залучити учнівську аудиторію, щоб молодь наочно познайомилася із представниками поетичного цеху Миколаївщини, захід проведено у дитячій бібліотеці №5. І слід сказати, мети було досягнуто: глядачі трепетно і емоційно реагували на вірші автора. Прикрасило вечір авторське виконання пісень заслуженим артистом України, Олександром Сичовим, на вірші автора. Підсилило сприйняття й аудіо- та відеооформлення вечора. Щирими оплесками глядачі супроводжували виступ автора, який декламував свої вірші із збірки «В поисках себя», написані, як на українській, так і російській мові.

Цікавою була гра – інтелектуальне лото «У світі казок Івана Франка», яка була проведена у стінах шкільної бібліотеки серед учнів 4-А класу і присвячувалася вшануванню пам’яті видатного художника українського слова Івана Франка. Учні вчилися виразно інтонувати казку, аналізувати казкові сюжети, розкривати мотиви вчинків дійових осіб, риси їх характерів. Розвивали зв’язне мовлення, критичне мислення, збагачували словниковий запас. На заході панувало почуття дружби, доброзичливого ставлення один до одного.

Протягом тижня діяв короткостроковий пошуково-дослідницький проект «Золота колекція літераторів Миколаївщини 2016 р», направлений на звернення уваги учнів на біографію та творчість письменників-ювілярів Миколаївщини. Учням запропоновано знайти інформацію про ювілярів, дослідити їх життєвий та творчий шлях. Кінцевим результатом роботи став випуск саморобної книжечки присвяченої одному із письменників.

Даний проект дав можливість учням дослідити біографії письменників, звернути увагу на їх творчість. Вони навчилися знаходити, аналізувати, компонувати інформацію, добирати ілюстрації. Активну участь у проекті взяли учнівські колективи 7-Г, 6-Б, 6-А, 10, 5-Б, 5-В класів.

Також для ознайомлення учнів з письменниками краю бібліотекар організувала виставку «Поезія українського степу», де представила кращі твори літераторів краян.

Задля поповнення фонду бібліотеки було оголошено волонтерську акцію «Подаруй бібліотеці книгу». Активно підтримали її учні 1-А, 2-А, 3-А, 3-В, 5-В, 6-В класів, та подарували бібліотеці більше 20 найменувань книжок. Всі книги прийнято до фонду бібліотеки та взято на інвентарний облік.

Усі заходи тижня проведені бібліотекарем з підтримкою класних керівників та класоводів показали великий рівень інформаційної культури учнів школи, загальної ерудиції, любові до книги та здатності відгукнутись серцем, думками, почуттями на всі події оточуючого життя.