МО освітніх галузей «Мистецтво», «Технології» та “Здоров’я і фізична культура”

Звіт з проведення декади методичного об’єднання вчителів освітніх галузей «Мистецтво» та «Технології»
З 17 вересня по 21 вересня проходила декада освітніх галузей «Мистецтво», «Технології» та «Здо-ров’я і фізична культура».
Мистецтво – це цікавий вид людської діяльності. Свідомість здатне до творення – привнесення в наш матеріальний світ того, чого в ньому ще ніколи не існувало. І це так здорово, що розум дозволяє людям бути творцями чогось нового і прекрасного.
Сутність естетичного виховання полягає у формуванні в учнів здібностей повноцінного сприй-няття та правильного розуміння прекрасного в мистецтві та житті, засвоєнні естетичних понять, ви-робленні смаків та ідеалів, у розвитку творчих задатків і талантів у галузі мистецтва.

Складовою змісту фізичного виховання є формування в учнів санітарно-гігієнічних навичок організації праці та розумного відпочинку, правильного чергування розумових занять із фізичними вправами та різноманітною фізичною діяльністю. Зміст фізичного виховання учнів передбачає обо-в’язковий розвиток у них рухових умінь і навичок, фізичних здібностей до окремих видів фізкульту-ри та спорту.
Трудове виховання посідає важливе місце у формуванні особистості учня. Воно забезпечує під-готовку молодого покоління до активної участі у сфері виробництва матеріальних і духовних благ суспільства; формує свідомість, спрямовану на визнання високої соціальної значущості плідної праці людини.

Протягом тижня були проведені наступні заходи:радіо лінійка, шаховий турнір «Королева та Король шахів», відкриті уроки,виставка робіт учнів з предмету трудового навчання,спортивні зма-гання «Смуга перешкод»,позакласні заходи,веселі старти,спортивні змагання «Ми сміливі,спритні та кмітливі»,флеш-моб старшокласників, спортивні змагання між 4б та 4в класом,та на завершення святковий концерт і нагородження переможців.
Відкриття тижня почалося з радіо лінійки, на якій було оголошено план проведення тижня. Вчитель фізичної культури Попкова Н.П. та Гапонова Н.П. провели змагання «Король та Королева шахів». У цих змаганнях приймало 18 учнів. Змагання було дуже запеклим, ніхто не хотів поступатись, але це змагання і в них є переможці та переможені. Вівторок розпочався з відкритого уроку з обслуговуючої праці для 7ого класу.

Вчитель трудового навчання Всеволод Олексійович демонстрував процес проектування виробу з деревини . Учні активно та плодотворно працювали під час уроку. Урок пройшов дуже корисно та пізнавально. Також Всеволод Олексійович зробив виставку робіт учнів з трудового навчання. Під час якої було продемонстровано різні дерев’яні вироби, вироби з бісера ті інші цікавинки які діти роблять своїми руками під час уроку.
Також в вівторок вчитель музики Потапов О.К. продемонстрував з учнями молодшої школи урок на тему «Таємниці пісенної музики». В ході учні поглиблювали навички співу на нотах,також була продемонстрована вокально-хорова робота над піснями. Учні виховували почуття любові до природи, до рідної України та до творчості народних джерел.
Вчитель малювання Клева А.Д. дала чудовий урок на тему «Образи тварин у мистецтві».

Учні на уроці розширювали знання, творчі здібності, фантазію, виховували бажання жити в мирі.Вчитель фізичної культури Попкова Н.І. провела чудові спортивні змагання «Смуга перешкод», в ході яких 8б отримав перемогу. Метою змагань було виховування працелюбності, колективізму. Прищеплення постійного інтересу до спорту та свого здоров’я.
Вчитель фізичної культури Гапонова Н.П. провела урок з легкої атлетики. Під час уроку учні опрацьовували стрибок у довжину з розгону способом «зігнувши ноги» та техніку бігу на 30 метрів. Учні розвивали фізичні уміння та навички , зміцнювали здоров’я, виховували почуття дружби та колективізму. Та спортивні змагання « Ми сміливі, спритні та кмітливі» для учнів 7х класів. Перемогу отримав 7а клас. Метою змагань було: виховувати любов до фізкультури та спорту: розвивати руховий апарат, фізичні уміння та навички, зміцнювати здоров’я, виховувати почуття дружби, колективізму. Створити атмосферу радості, співпереживання, активного відпочинку.

Виховання в учнів почуття колективізму, вміння вести себе в нестандартних ситуаціях і приймати швидкі рішення. Також вчитель музики Потапов О.К. провів чудовий позакласний захід з теми «Пісня – творець народу».
Вчитель фізичної культури Панасенко І.В. провела відкритий урок з теми легка атлетика та « Веселі старти» для учнів 6х класів. Метою змагань було:спонукати школярів до систематичного фізичного самовдосконалення; сприяти утвердженню пріоритетів ведення здорового способу життя, розвитку рухових якостей, почуття колективізму, дружби, взаємодопомоги. Закриття тижня відбулось в спортивній залі, за участю спортсменів нашої школи. Також був запрошений гість МС з важкої атлетики Рудніченко Володимир василійович, який дав майстер-клас з піднімання штанги. Також учні нашої школи почули заворожуючий спів Борулько Марії, учні 8х класів приготували спортивний танок. Крім цього виступали наші граційні гімнасточки. І найголовніше було вручено грамоти та дипломи переможцям та активним учням під час тижня методичного об’єднання.