Інформаційна кампанія «Україна без барʹєрів»
«Довідник безбар’єрності»
«Безбар’єрний календар»
22 січня для учнів Миколаївського ліцею №28 відбувся перший онлайн-захід із нового бібліотечного циклу “Календарний ритм”, присвячений Дню Соборності України.
Ведуча Олександра Бережна нагадала історію свята і розповіла про важливі події 1917-1921 років, утворення Української Народної Республіки (УРН) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). Разом із учнями проаналізували становлення та розвиток української нації в контексті подій того періоду, міркували про труднощі й виклики, які постали тоді перед українцями, розділеними між двома державами. Особливу увагу бібліотекарка приділила Акту злуки, завдяки проголошенню якого Україна інтерпретувалася в суспільно-політичній думці лише як соборна держава.
Учасники заходу дякували організаторам за інформативний захід і можливість поглибити свої знання з історії.
26 січня для ліцеїстів 5-6 класів Миколаївського ліцею №28 відбувся онлайн-захід присвячений Дню памʼяті жертв Голокосту
Ведуча Олександра розповіла чому нацисти атакували євреїв? Які форми переслідувань застосовували нацисти та що таке гетто та чому німецька влада створювала їх під час Голокосту?
Найбільше ліцеїстів вразив фрагмент мультфільму «Де Анна Франк?» У фільмі розповідається про Кітті, уявну подругуАнни Франк, якій вона адресувала свій щоденник, що проявляється в сучасному Амстердамі.
Учасники заходу дякували організаторам за інформативний захід.
Згідно з календарем безбар’ності, учні 11-Б класу ( класний керівник Яблуновська І.І.) провели інформаційну годину на тему :«Міжнародний День освіти». Ліцеїсти ознайомилися з історією виникнення свята. Світова спільнота визнала той факт, що освіта є ключовим фактором у досягненні цілей сталого розвитку, і продемонструвала політичну волю, спрямовану на підтримку насамперед інклюзивної, якісної та доступної освіти. Розглянули історію освіти від виникнення перших шкіл у світовій цивілізації до українських шкіл.
Цьогорічний Шостий Міжнародний день освіти відзначається 24 січня 2024 року під гаслом «Навчання заради міцного миру». Світ бачить сплеск насильницьких конфліктів, які супроводжуються тривожним зростанням дискримінації, расизму, ксенофобії та мови ненависті. Вплив цього насильства виходить за межі географічних, гендерних, расових, релігійних, політичних, офлайнових та онлайнових кордонів.
Навчання в ім’я миру має бути трансформативним і допомагати учням набувати необхідних знань, цінностей, поглядів, навичок і моделей поведінки, щоб стати провідниками миру у своїх громадах.
Цьогорічний Міжнародний день освіти ЮНЕСКО присвячується вирішальній ролі освіти та вчителів у протидії мові ненависті – явищу, яке останніми роками набуло масового характеру завдяки використанню соціальних мереж, завдаючи шкоди структурі нашого суспільства.
29 січня Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.
Учні 10-Б клас провели тематичну виховну годину. Ми згадали історію битви, познайомилися з символом памʼяті героїв Крут, а наприкінці нашої подорожі запалили «Свічку памʼяті».
«Мова – це важливо!», – саме під таким гаслом пройшов Міжнародний день рідної мови в Миколаївському ліцеї № 28.
21 лютого ліцеїсти 5-11 класів мали змогу трішки помандрувати із соловейком і під час мовознавчої гри, поринути у захопливу гру-батл «Мовний морський бій», створити вітальні листівки (за допомогою сервісу Canva) «Із Міжнародним днем рідної мови», на Padlet «Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи. Володимир Сосюра» розмістити різноманітний контент: прислів’я, хмаринки слів з найулюбленішими словами, хайку про рідну мову, привітання українців із святом (дотримуючись академічної доброчесності при виконання завдань).
Ліцеїсти 10-11х класів долучилися до фотоквесту «Цікаві факти про мову», проявили свої творчі здібності, продемонстрували ерудованість, презентувавши свої роботи під час Web-квесту «Українською в соцмережах – закон!»
Ліцеїсти взяли участь в Інтернет-конкурс знавців рідної мови від проєкту «Мій клас».
Педагогічний та учнівський колектив із задоволенням долучився до створення відеогуртівки «Українська – це важливо!». Святковий день видався дійсно цікавим, насиченим, захоплюючим і кожен ліцеїст почерпнув для себе частинку того слова, адже це «… мудрості промінь, слово – то думка людська».
«Нація незламних» – саме під таким гаслом 26 лютого пройшли виховні години у 7-Б,В, 10-Б класах, присвячені другій річниці повномасштабного вторгнення та Дню спротиву окупації Автономії республіки Крим та міста Севастополя.
Метою заходів було не тільки згадати історичні події, які змінили життя мільйонів людей, але й вшанувати незламний дух українського народу, його волю до свободи та непереможність перед ворогом.
У Миколаївському ліцеї № 28 розпочався Шевченківський тиждень, присвячений 210-річчю від дня народження Кобзаря.
Кожного дня у Google Classroom діти отримуватимуть завдання, пов’язані з життям і творчістю Т. Шевченка. Учнівські роботи буде опубліковано у тематичному нетборді.
У понеділок (04.03) здобувачі освіти 6-А класу взяли участь в інтелектуально-розважальній грі “Що? Де? Коли?”. Під час заходу учні поглибили знання про життя і творчість Поета; розвивали культуру мовлення через красу і багатство Шевченкового слова. Виконавши невеличке завдання, діти здобули Дипломи за активну участь у заході.
Для ліцеїстів 8-А,Б,В класів проведено тематичну виховну годину «Шевченко багатогранний», під час якої було зосереджено увагу на діяльності Кобзаря як прозаїка, художника, видавця, географа, археолога, скульптора, майстра епістолярного жанру. Класні керівники продемонстрували відео про великого українця, учні пригадали ключові події з біографії Т.Г. Шевченка, розпізнавши, де факт, а де фейк; також звернулися до прочитання його поезій. У формі усного журналу діти познайомилися з автопортретами Кобзаря.
Учні й учениці 5,11-х класів під час виховної години та тематичних уроків «Шевченко-супергерой» у формі гри по-новому та сучасно перечитували й переосмислювали твори митця. За допомогою логічної схеми «теза – аргумент – приклад» актуалізували знання про основні етапи життя Т.Г. Шевченка, у процесі обговорення пригадали відомі та маловідомі рядки з творчості поета, презентували мистецький доробок Кобзаря; будували логічні формулювання, працювали в групах та індивідуально.
Тарас Шевченко ніколи не втратить зв’язок із сучасністю, він мав, має і матиме величезний вплив на гартування українського духу в боротьбі за свободу.
#шевченківський_тиждень
#210_років_від_дня_народження_Тараса_Шевченка
#210_річчя_від_дня_народження_ТАРАСА_ШЕВЧЕНКА