Творчі проекти учнів

Проект «Золота колекція літераторів миколаївщини 2016 р»

Короткостроковий пошуково-дослідницький проект «Золота колекція літераторів миколаївщини 2016 р», направлений на звернення уваги учнів на біографію та творчість письменників-ювілярів миколаївщини. Учням запропоновано знайти інформацію про ювілярів, дослідити їх життєвий та творчий шлях. Кінцевим результатом роботи став випуск саморобної книжечки присвяченої одному із письменників. Активну участь у проекті взяли учнівські колективи 7-Г, 6-Б, 6-А, 10, 5-Б, 5-В класів.

Проект «Письменники-ювіляри 2013»

Реалізовано короткостроковий пошуково-дослідницький проект «Письменники-ювіляри», результатом якого було створення учнями буклетів присвячених письменникам та їх творчості.
Проект «Я раджу прочитати».

Учні отримали завдання написати відгук на подарункову книгу, яку прочитали на канікулах. Попередньо вони отримали від бібліотекаря консультації «Як пишеться відгук». Задля зацікавленості учнів у читанні діти представляли свої відгуки перед іншими учнями початкової школи та намалювали ілюстрації.


Відгук на книгу Всеволода Нестайка «Пригоди близнят-козенят»

Нікітіна Вікторія 4-А клас


Ця книжка про казкові захоплюючі пригоди двох маленьких неслухняних хлопчиків близнюків, яких злий чаклун перетворив на козенят.
Головні герої це два брати близнюка Вітя і Вова, які ходили в дитсадок і мали купу іграшок, був у них тато, який водив їх у зоопарк, цирк, в кіно. І була в них лагідна мама, яка їх пестила і називала ніжно «мої козенята».
Але хлопчикам не подобалося їхнє життя. Їм набридло вмиватися, чистити зуби, говорити : будь ласка; дякую; вибачте. Вони мріяли перетворитися на козенят і отримати волю у своїх діях.
Їх бажання почув злий чаклун Відвіс Пампас і обманом перетворив їх у малих козенят та забрав до чаклунської країни Пуршаміі. Там правила зла королева Пуршама. То була країна де страшенно ненавиділи й мучили тварин, їх цькували, катували, били, різали, пекли, смажили і варили. І тут козенята зрозуміли, які вони були легковажні, ліниві і безпечні. Хлопчики зібрали всю свою відвагу і сміливість, щоб вибратись з чаклунської країни. Вони придбали багато друзів, які їм допомагали в тяжкий час. Та головне, що близнюки самі бажали допомогти цим бідним тваринам це говорило про їх добру вдачу, про готовність допомогти друзям, хоч і самі були у біді.
Мені дуже сподобались ці захоплюючі пригоди, де все скінчилося добре і хлопчаки відчули яке то щастя – жити на світі і мати гарну люблячу сім’ю.
Я пораджу прочитати цю книгу своїм друзям та всім читачам бібліотеки.

Відгук на книгу Астрід Лінндгрен «Пеппі Довгапанчоха»


Прочитавши пригодницьку історію Астрід Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха», я пізнала неймовірне відчуття барвистого щастя буття. Сторінками цієї книги, розумієш і поглиблюєш багато моральних цінностей людського життя.
Головна героїня Пеппі- активна, позитивно мисляча, рижоволоса дівчинка. Вона любить свого батька, піклується про життя звірів, птахів. Обожнює друзів, любить природу, жарти, веселощі. Мене та інших небайдужих Пеппі закликає бачити інший бік похмурої буденщини.
Гадаю, що ця, здавалось би, дитяча історія провокує найщиріші почуття до світу, до життя. Раджу всім прочитати цю книгу!

Відгук на книгу Льюїса Керрола «Аліса в країні чудес»

Резніченко Любов 4-А


Мені дуже подобається книга Льюїса Керрола «Аліса в країні чудес». Вона дуже цікава й красива, з яскравими кольоровими картинками. Більш за все мені в ній подобається те, що вона надзвичайно фантастична.
Коли я читала цей твір, я уявляла себе на місці тієї дівчинки, і всі події відбувалися зі мною, а не з нею.
Я вважаю, що ця книга – найфантастичніша, найцікавіша і, взагалі, просто найкраща. Вона залишила у мене дуже багато вражень і хороших спогадів. Я згадую допитливу рудоволосу дівчинку, зайця, що завжди кудись поспішає і дивиться на годинник. Але така дивна подія виявилася лише сном. Я б теж хотіла, щоб мені наснився цей цікавий фантастичний випадок. Зараз, пишучи відгук, знову бачу перед очима мишу Соню, яку так звали тому, що вона завжди засинала. Алісу і всіх її друзів.
Мені дуже сильно сподобалась ця книга!
Я раджу всім прочитати цей твір, якщо ви не вірите моєму слову!

Відгук на книгу Всеволода Нестайка «Дивовижні пригоди в лісовій колі»

Антонова Вікторія 4-А клас


У книзі Всеволода Нестайка, найвідомішого і найцікавішого сучасного автора, розповідається про звірів, які навчаються в лісовій школі.
Головні герої – Кося Вухань і Колько Колючка. Мені дуже сподобалися їхні характери та вчинки. Тому, що вони були найкращими учнями школи, підтримували один одного в тяжкі хвилини, нікому не робили зла та були справжніми друзями.
Дивно, але іноді герої «Лісової школи», нагадують учнів мого класу. Хоч в книзі і описані пригоди тварин, але вони поводяться як люди. Автор на їх прикладі показує нам як можна себе поводити, а як ні. Що добре, а що погано.
Я в захоплені від цієї книги. Герої «Пригод» – дуже цікаві та симпатичні.
Я раджу прочитати книгу іншим читачам.

Відгук на книгу Марії та Сергія Дяченко «Пригоди Марійки Михайлової»

Отінко Елизавета 4-А


Я іноді замислювалася над тим, чому читати книгу цікавіше, ніж дивитися фільм? Потім зрозуміла: читаючи книгу, я представляю героя таким, яким малює його моя уява. Як часто буває таке: після прочитаної книги подивишся фільм і розчаруєшся – герой зовсім не такий, яким я його уявляла..
У книзі є ще одне достоїнство: я можу читати думки героїв. Адже це так здорово! Мені подобається, що книгу можна читати коли захочеш, або коли є час. Що її можна взяти із собою куди завгодно. Хіба це не прекрасно?
Я хочу розповісти про детектив. Багато хто вважає читання детективів порожнім витрачанням часу: кажуть, детектив нічого не вчить. А я хочу посперечатися із цією думкою. Нещодавно я прочитала дитячий детектив авторів Марії та Сергія Дяченко. Це невеликі заплутані історії. В яких розповідається як у місті знову скоєнно злочин. Пограбовано банк, а злочинець у поросячій масці безслідно зник. Розкрити таке не під силу навіть майорові міліції. На допомогу поспішає досвідчений детектив – третьокласниці Марійка Михайлова, яка неодмінно знайде докази і викриє жадібного грабіжника. А ще вона рятує затонулі скарби, знаходить викрадача шоколадних цукерок і повертає до магазину найбільшу в місті іграшкову залізницю.
Ця книга навчила мене спостережливості. Я довідалася багато цікавого.
І сподіваюся, що в житті книги будуть зі мною завжди, тому що в століття комп’ютерів і передових технологій усе ще важливо мати добре серце, бути порядною, а не тільки тямущою людиною. І книги мені допоможуть орієнтуватися в цьому дуже складному й такому цікавому світі.


Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського
Минуле,сьогодення та майбутнє бібліотек
Минуле сьогодення та майбутнє бібліотеки