І лине над землею Шевченкове святе слово

…Він символізує душу українського народу,
втілює його гідність, дух і пам’ять…
Є. Сверстюк

Відповідно до річного плану роботи школи на 2018-2019 н.р., з метою вшанування пам’яті Великого Кобзаря, популяризації творчої спадщини Т.Г.Шевченка, об’єднання й підтримки молодіжних ініціатив щодо вивчення та збереження духовної, історичної та культурної спадщини українського народу, формуванні сталої зацікавленості українською мовою та літературою, активізації позакласної роботи з 4 по 7 березня 2019 року у школі відбулися заходи з вшанування славетного сина українського народу Т. Г. Шевченка.
До 205 річниці від дня народження Кобзаря у бібліотеці була організована книжкова виставка «Він був живою піснею…скорботою і плачем України». Відзначення Шевченківських днів розпочалося загальношкільною радіолінійкою «Кобзар – гордість української нації», під час якої учні отримали інформацію про заходи та конкурси, присвячені дню народження Т.Г.Шевченка, а поглибили знання про внесок поета в розвиток української мови та літератури, світове значення Кобзаря.

Класними керівниками та класоводами проведено тематичні виховні години: «Таємниця однієї картини (Шевченко-художник)», «Чарівне слово поезії», «Доторкнутися словом до серця», «Про що розповідають картини (Шевченко-гравер)», «Рукотворне диво (про «Кобзар» Т.Г.Шевченка»), «Автопортрети Т.Шевченка. Історія створення», «Перехрестя долі Кобзаря…», «Поетичними стежками Т.Г.Шевченка», «Сучасне арт-мистецтво», метою яких було закріпити знання учнів про творчість Т.Г. Шевченко, розвивати мовлення, мислення, увагу, виховувати любов до книги, бажання читати твори Т.Г.Шевченка.

Для учнів 5-8 класів було проведено різноманітні творчі конкурси: лепбуків «Уклін тобі, Тарасе», малюнків, віршів і листівок «Т. Г. Шевченко – вірний син України», під час яких школярі проявили креативність та оригінальність.
Дев’ятикласники взяли участь у літературній грі «Відомий і невідомий Шевченко», в ході якої поглибили свої знання з біографії Кобзаря, поринули у світ його картин та поетичних творів.
Старшокласники активно долучилися до меседж-інтерактиву «Тарас Шевченко для мене – …» та представили своє бачення відомого поета он-лайн.

Міжнародний флешмоб «Великий Шевченко» #ByShevchenko (виразне читання віршів Т. Шевченка біля пам’ятника поету), літературно-музична зустріч «Такий простий і непростий Шевченко» у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького, відвідування вистави «Тарасові весни» у Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії, VІ Міський конкус-огляд читців «Нас єднає Тарасове слово» – усі ці позакласні заходи сприяли поглибленню знань учнів про життєвий і творчий шлях Т.Г.Шевченка, його поетичну спадщину; розширенню кругозору дітей, розвитку їх творчої уяви, образного мислення та мовлення.