Святкування Дня рідної мови!

Без усякої іншої науки ще можна обійтися,
без знання рідної мови обійтися не можна.
Олександр Олесь

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Урочисте святкування цієї визначної дати відбулося і у Миколаївській ЗОШ I-III ступенів № 28.
Протягом тижня проводилися різноманітні заходи, під час яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян.

Відкриття тижня розпочалося традиційно із загальношкільної радіолінійки «Збережемо наш скарб – рідну мову», проведення тематичної виховної години.
П’ятикласники проявили творчі здібності та створили цікаві малюнки до Міжнародного дня рідної мови.

Постійний творчий пошук педагогів знайшов вдале відображення під час позакласного заходу для 6-х класів – інтелектуальної гри «Українська – це модно! Українська – це круто! Єдиній і рідній мові – бути!». Діти працювали в командах, створювали «вежу знань» за допомогою цеглинок LEGO, розгадували мовознавчі поняття, зашифровані на гранях кубіка Рубіка, створювали вітальну листівку до Дня рідної мови.

Семикласники взяли участь у турнірі знавців української мови «Барви рідного слова», у ході якого повторили й закріпили норми орфоепії, орфографії, граматичне та лексичне значення окремих частин мови.
Учні 8-х класів створювали лепбуки про цікавинки української мови та записували відеопривітання зі святом.
Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Для підвищення орфографічної грамотності учнів та з метою підготовки до ДПА у 9 класах проведено написання тематичного диктанту.

З метою формування в учнів здатності до мовної самоідентифікації, удосконалення мовленнєвих здібностей та з метою виховання патріотизму, гордості за свою Батьківщину старшокласники взяли участь у web-квесті «Українською в соцмережах – закон!».
З метою вдосконалення мовної компетентності для всіх педагогів закладу було проведено мовний тюнинг «А я пишу рідною так…».

Приємною несподіванкою у Міжнародний день рідної мови став майстер-клас-творча зустріч «Моделювання сучасного уроку української мови» від Олександра Авраменка, в якому взяли участь учителі словесності нашої школи.
Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
Не забувайте свого коріння, плекайте рідне слово, і нехай вам сняться сни українською мовою!