Тиждень освітньої галузі «Математика» під назвою «Математичний репозитарій»!

Вся глибина думки,
яка закладена у формулювання математичних понять,
згодом розкривається тим умінням,
з яким ці поняття використовуються.
Е. Вігнер
З метою підвищення інтересу учнів до навчальної діяльності, пізнання дійсності та самих себе, розвитку кмітливості та культури математичного мислення, виховання самодисципліни та самоорганізації 28.01-29.01 та 6.02-8.02.2019 року у Миколаївській ЗОШ №28 було організовано та проведено тиждень освітньої галузі «Математика» під назвою «Математичний репозитарій».

Розпочалося відзначення тижня із загальношкільної лінійки, під час якої учні переглянули відеопрезентацію рекламного агентства «Математичний репозитарій» про застосування математики в різних сферах життя людини та ознайомилися із планом заходів тижня.
У понеділок учні 5-х класів (учитель Подолянська Т.В.) стали учасниками квест-гри «Математичний лабіринт». П’ятикласники розв’язували ребуси, розшифровуючи закодовані слова.
Шестикласники на чолі з Кузьміною Т.В. здійснили «Подорож океаном раціональних чисел». Учні в цікавій формі узагальнили та систематизували знання з теми, виконуючи завдання різної форми (групові та індивідуальні).

Одинадцятикласники під час уроку на запрошення «У світі статистики» (учитель Удовиченко О.В.) відчули себе справжніми статистами.
Родзинкою цього дня стала математична естафета «Сміливі. Швидкі. Розумні» (учитель Кузьміна Т.В.) між учнями 6-х класів, які продемонстрували не лише якісні знання з математики, а й свої спортивні навички.
У вівторок семикласники стали учасниками математичного квесту «Лабіринт». Восьмикласники ж брали участь у інтелектуально-пізнавальній грі «Математичний калейдоскоп». Учні знаходили середнє арифметичне між поняттями, розрізали головку сира за допомогою прямих, пригадували математичні терміни.
У середу було організовано яскраву та креативну виставку робіт учнів 5-11 класів зі STEM-освіти «Місто майстрів», лейтмотивом якої стали слова
Л. Вітгенштейн: «Математик – це винахідник, а не відкривач».
Захоплюючим і творчим виявився четвер для учнів 5-А класу. П’ятикласники стали клієнтами банку «Економік» та отримували «мудрики» за правильне розв’язування завдань під час уроку-аукціону з теми «Звичайні дроби».
З метою розвитку пізнавальної активності, громадянської відповідальності, творчих здібностей, кмітливості учнів, вміння працювати у команді та зацікавленості у вивченні математики для учнів 5-х класів проводився позакласний захід «Моя любов – математика та Україна» (учитель Подолянська Т.В.).

Дев`ятикласники під час уроку на запрошення «Застосування розв’язування трикутників у прикладних задачах» (учитель Семенова О.І.) складали карту знань, пригадували, ким мріяли стати в дитинстві. Вчителем були створені комфортні умови для учнів, за яких кожен із них відчував свою успішність, інтелектуальну спроможність шляхом організації взаємодії учнів між собою, моделювання життєвих ситуацій.
Протягом усього тижня учні мали змогу відсканувати QR-коди та розв’язати математичні завдання.
Математичне свято з конкурсною програмою «Математичні вечорниці», під час якого було підбито підсумки тижня, вручено нагороди переможцям та найактивнішим, стало яскравим завершенням тижня.
Участь у різноманітних конкурсах сприяє розвитку математичної культури та грамотності учнів, логічного, аналітичного та просторового мислення, підвищує інтелектуальний рівень, формує практичні навички застосування знань, які вони здобули на уроках математики.