Цивільний захист треба знати, щоб життя урятувати

13 квітня 2018 року на базі Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №28 пройшов показовий День цивільного захисту. На захід були запрошені: головний інспектор управління освіти Миколаївської міської ради Каплинська О.В., майстер виробничого навчання циклу практичної підготовки учбового навчального центру БЖД та ЦЗ у Миколаївській області Тараненко Ю.В., інспектор Інгульського райвідділу головного управління ДСНС України у Миколаївській області, молодший інспектор кінологічного центру головного управління національної поліції в Миколаївській області Прядко В.В., інспектор Інгульського райвідділу головного управління ДСНС України у Миколаївській області Гладченко О.Ю. та директори закладів загальної середньої освіти Інгульського району.

Програма показового Дня цивільного захисту в школі була цікавою й насиченою. Заходи розпочалися із презентації роботи навчального закладу з питань ЦЗ та відео лінійки, де були визначені тема ( «Порядок дій під час виявлення вибухонебезпечного предмета з наслідками вибуху та пожежі») й основні завдання цього дня. Для учнів було проведено різнопланові заходи, зокрема виховні години, уроки на запрошення, спортивні змагання, виставка індивідуальних засобів захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, практичні заняття з надання домедичної допомоги постраждалим.

Під час проведення виховної години на запрошення «Скажімо наше тверде «Ні!» всім небезпекам на землі» учні 3-Б класу представили інсценування про дії під час пожежі. На виховній годині «Знати про надзвичайні ситуації, щоб правильно діяти» школярі 5-Б та 6-А класів повторили правила поведінки під час блискавки, пожежі, снігопаду, а також розв’язували цікаві ребуси, читали QR-коди. Вихованці 7-В, 8-А та 8Б класів потрапили на ток-шоу «Стосується кожного» та взяли активну участь в обговоренні теми «Тероризм – глобальна проблема сучасного світу». Учні 9-10-их класів побували на міжнародній конференції «Використання хімічної зброї терористами: причини та наслідки».
Не менш цікавими були й уроки на запрошення: засідання екоклубу знавців природи на тему: «Природні катастрофи» (7-Б клас), ток-шоу «Моя безпека. Надзвичайні ситуації» (4-А), прес-шоу «Точка зору» (11 клас) під час яких учні показали свої знання про види надзвичайних ситуацій, більше дізналися про історію тероризму та його розвиток в сучасних умовах. Всі уроки мали практичну спрямованість, тобто учні моделювали ситуації захоплення в заручники людей, пожежі в приміщенні, та демонстрували правильний алгоритм дій у кожній з названих обставин.

Учні 8-11-х класів стали учасниками воєнізовано-спортивних змагань, у яких школярі показали свою швидкість, силу та витривалість. Підтягування, біг з перепонами, перенесення поранених, збір і розбір магазину – все це сприяло усвідомленню учнями важкої роботи спеціальних служб 101, 103, 112, а також престижності строкової військової служби.
Наступним етапом Дня ЦЗ стало оповіщення сигналом «Увага всім!» учасників навчально-виховного процесу про надзвичайну ситуацію на території школи. Учні під керівництвом учителів організовано, без паніки, згідно з планом евакуації покинули приміщення школи та вийшли на спортивний майданчик, де стали учасниками урочистої загальношкільної лінійки.
Гості, школярі та працівники навчального закладу мали змогу ближче познайомитися з роботою кінологічної служби, які швидко виявили і винесли з будівлі школи підозрілі пакунки; представників ДСНС, що оперативно прибули на виклик і загасили пожежу на території школи.

Відповідно до теми дня, учні згадували Чорнобильську трагедію, декламували вірші, співали пісні. Окрасою загальношкільної лінійки став флешмоб «Стоп тероризм», а також легенда про тисячу журавлів. На завершення загальношкільної лінійки учні випустили в небо жовто-блакитні кульки з білими паперовими журавликами як символ віри у мирне майбутнє нашої Батьківщини.
День цивільного захисту добіг кінця, але кожен учасник заходів виніс для себе усвідомлення того, наскільки важливо швидко і правильно діяти у надзвичайних ситуаціях, адже від цього залежить збереження життя і здоров’я багатьох людей.