Створення сприятливих умов для реалізації змісту нового Державного стандарту, оновлених навчальних програм як передумова успішної адаптації п’ятикласників

Справжній мудрець і вчитель нічому не вчить,
а лише вказує шлях до істини.
Сократ
У січні 2018 року відбувся психолого-педагогічний консиліум «Результати адаптації п’ятикласників та десятикласників до навчання в умовах упровадження оновлених навчальних програм та нового Державного стандарту». Метою консиліуму було об’єднання зусиль усіх учасників щодо створення містка успіху для всебічного розвитку учнів 5, 10 класів.

Адміністрацією, практичним психологом, класними керівниками, вчителями-предметниками були проведені моніторингові дослідження успішності, анкетування учнів та батьків, спостереження за пізнавальною активністю учнів, проаналізовано рівень шкільної тривожності, вивчено міжособистісні та міжгрупові взаємини, проведено оцінку рівня шкільної адаптації.
За результатами моніторингових досліджень психологом школи були надані загальні рекомендації щодо процесу адаптації. А вчителі, виконавши практичне завдання, виробили спільні рекомендації, що дозволять учням і надалі пройти процес адаптації успішно.

За підсумками спільної взаємодії можна зробити висновок, що 5, 10 класи – сформовані колективи зі своїми традиціями й особливостями. Учні володіють необхідною сумою знань, умінь і навичок для успішної адаптації. Адже навчальна діяльність має бути радістю. Тому найголовніше – це налаштувати дитину на позитив, на успішне майбутнє, навчити вірити у власні сили, переконати, що не буває перемог без поразок. Життя прекрасне, непередбачуване, багате на сюрпризи, і одне те, що нам пощастило народитися й пізнати смак життя, – уже величезне щастя!
Методична рада