Математичний гелікопрітеон

З метою формування ключових математичних компетентностей, виявлення учнів з високим творчим потенціалом, для розвитку здібностей вихованців та популяризації математичної науки у Миколаївській ЗОШ №28 з 29 січня по 2 лютого 2018 р. пройшов тиждень освітньої галузі «Математика» під девізом: «Міцні знання – гарантія успіху!». Про відкриття тижня та план його проведення учні дізналися з радіооголошення, а також з інформативного відеоролика «Математичний гелікопрітеон».
Учні 10-11-х класів під керівництвом учителів Удовиченко О.В. та Яблуновської І.В. показали не лише знання з математики, фізики, історії, літератури, а також вміння їх застосовувати в нестандартних ситуаціях під час інтегрованої гри «Все зможу!».

Під час «Математичної естафети», яку організували вчителі Кузьмі- на Т.В. та Гапонова Н.П. 6-тикласники у спортивній залі продемонстрували не тільки спритність та влучність, а й уміння виконувати дії з дробами.
01.02. 2018 учні 5–х класів гралися, спілкуватися один з одним та інсценували «Математичні викрутасики», суть яких полягала у вирішенні математичних задач та загадок, розгадуванні ребусів та проходження казкових лабіринтів.
Вчитель Семенова О.І. організувала з 9-тикласниками дослідження щодо застосування математичних знань у довкіллі, які переросли у захист пошукових проектів «Обрії математики».

Протягом предметного тижня пройшли уроки на запрошення: «Мандрівка у країну дробів» (5 – Г кл., вчитель Семенова О.І.) та «Сума кутів трикутника» (7-Б кл. вчитель Удовиченко О.В). Уроки вчителів вирізняв високий рівень педагогічної майстерності, демократичності спілкування, творчої активності дітей, їх пошукової діяльності.
Проявити свої творчі та інтелектуальні здібності учні змогли змагаючись у «Сірниковій олімпіаді», розгадуванні магічних QR-кодів та презентації поробок «Геометричний хенд мейд».
Нагородження переможців та учасників творчих конкурсів відбулося 02.02. 2018 р. під час інсценізованого завершення тижня «Математичний гелікопрітеон ». Всі учні отримали не лише хороший настрій та задоволення від високої оцінки їх знань, а також почесні грамоти та солодкі подарунки.

Вивчення математики створює широкі можливості для розвитку розумових здібностей школярів: пам’яті, логічного і критичного мислення, інтуїції, уваги, уяви, інформаційної культури, формування умінь доказово міркувати і пояснювати свої дії, моделювати реальні ситуації із застосуванням математичних знань. Під час предметного тижня учні мали можливість інтегрувати свої математичні знання з іншими науками, розвинути критичне мислення, проявити творчі здібності, спробувати себе у ролі дослідників та акторів, що безумовно сприяло підвищенню інтересу до математичних дисциплін, адже ще Блез Паскаль писав, що «Предмет математики настільки серйозний, що корисно не втрачати можливості робити його трохи цікавішим».